Forum shoqeror


  Liri a Vdekje (1979) - Te 2 Serite

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Liri a Vdekje (1979) - Te 2 Serite Empty Liri a Vdekje (1979) - Te 2 Serite

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jun 06, 2013 11:19 am  Regjia - Kristaq Mitro, Ibrahim Muçaj
  Skenari - Vath Koreshi
  Muzika - Kujtim Laro

  Lozin Aktoret:
  Timo Flloko ... Cerciz Topulli
  Gjergj Lala ... Mihal Grameno
  Nikolla Llambro ... Mitro Zemani
  Kadri Roshi ... babe Hyseni
  Fane Bita ... Hito Lekdushi
  Tomor Bendo ... Bajram Prengjia
  Kastriot Caushi ... Hajredin Tremishti
  Viktor Cavo ... Idriz Guri
  Kastriot Collaku ... Idriz Gjakova
  Ilia Shyti ... Cilja
  Bujar Asqeriu ... Muzaka
  Liza Laska ... nena e Cercizit
  Marta Burda ... nena e Muzakes
  Elvira Diamanti ... Nusja
  Pandi Raidhi ... Carcani

  Liri a Vdekje (1979) - Te 2 Serite Liri_a10

  Permbajtja:
  Komitët të udhëhequr nga Çerçiz Topulli, Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës. Pas kësaj ushtria osmane ndërmerr një fushatë kundër Mashkullorës krahinë e cila kthehet në një lapidar të rezistencës Shqiptare për pavarësi. Vritet barbarisht edhe mësues Hyseni që u mëson fëmijëve fshehurazi gjuhën shqipe.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am