Forum shoqeror


  Udhetim ne Pranvere (1975)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Udhetim ne Pranvere (1975) Empty Udhetim ne Pranvere (1975)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jun 06, 2013 11:44 am  Udhetim ne Pranvere (1975) Udhetim ne Pranvere (1975)

  Rregjia:
  Qerim Mata

  Skenari:
  Gjergj Vlashi

  Muzika:
  Avni Mula

  Lozin aktoret:
  Minella Borova ... Besniku
  Liljana Kondakci ... Valbona
  Nikolin Xhoja ... Magazinieri
  Spiro Strati ... Kiu
  Meropi Xhoja ... Nëna
  Aishe Stari ... Kamarierja
  Aishe Mullai ... Nëna në tren
  Fredi Gusho ... Djali në tren
  Iliriana Tona ... Teuta
  Krisanthi Kotmilo ... Nëna E Valbonës
  Izet Mato ... Rifati
  Dhimitraq Kosta
  Avni Mula ... kengetar
  Gaqo Cako ... kengetar
  Zeliha Sina ... kengetare

  Permbajtja:

  Film muzikor. Valbona nje kengetare e re, niset me vonese per te gjetur shoket e saj te ansamblit qe kane filluar nje turne neper te gjithe Shqiperine. Nje shofer i ri, perpiqet ta ndihmoje dhe e shoqeron kudo, si nje bashkeudhetar i pandare, deri sa i shfaq edhe dashurine.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am