Forum shoqeror


  Debatik (1961)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Debatik (1961) Empty Debatik (1961)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 07, 2013 11:47 am  Debatik (1961) Debatik (1961)

  Rregjia:Hysen Hakani
  Skenari:Gezim Erebara, Hysen Hakani

  Lozin Aktoret:
  Dhimiter Pecani ... Agimi
  Pellumb Dervishi ... Genci
  Shpetim Zani ... Coli
  Gjeraqina Osmanlli ... Merushja
  Roland Trebicka ... Kosta
  Benhur Tila ... Agroni
  Arben Ashiku ... Astriti
  Skender Plasari ... Skenderi
  Luigjina Leka ... Shpresa
  Lazer Vlashi ... Kuestori
  Seit Boshnjaku ... Toger Franko
  Gjon Karma ... Jorgo
  Sulejman Pitarka ... Mesuesi
  Aleksander Prosi ... Drejtori i shkollës (Sander Prosi)
  Loro Kovaci ... Drejtori italian

  Permbajtja:
  1942. Tre vjet mbas pushtimit fashist, femijet krijojne organizaten e femijeve anti-fashiste qe e quajten Debatik. Coli, nje djale i varfer jetim pranohet ne Debatik. Ai arrin te lajmeroje mesuesin komunist qe eshte ne kurth dhe vritet ne nje moment tensioni. Xha Demiri e gjen te vdekur dhe e merr ne karroce.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am