Forum shoqeror


  Nusja (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nusja (1980) Empty Nusja (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 07, 2013 11:50 am  Nusja (1980) Nusja


  Rregjizor:
  Gezim Erebara
  Skenari:
  Agim Gjakova

  Lozin aktoret:

  Ermira Bahidi , Edmond Budina , Lec Bushati , Lazer Filipi , Tinka Kurti , Pertef Larti , Ndrek Luca
  Drita Pelingu , Lec Vuksani

  Permbajtja:

  Shqiperia e Veriut ne 1911. Sadik Aliaj marton te birin Baliun me Bardhen e cila ne te vertete dashuron Sokol Demen te cilit i ka premtuar martese por qe turqit e kane futur ne burg. Naten e Marteses, Bardha i tregon Baliu sekretin e saj. Ky rrefim i prere dhe i pazakonte e ve Baliun ne dileme: ose ta vrase nusen, sic e do kanuni, ose ta dorezoje te prinderit e Sokol Demes.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am