Forum shoqeror


  Vellezer dhe shoke (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Vellezer dhe shoke (1980) Empty Vellezer dhe shoke (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 07, 2013 12:08 pm  Rregjizor:Dhimiter Anagnosti
  Skenari:Dhimiter Anagnosti
  Muzika:Hajg Zaharjan

  Vellezer dhe shoke (1980) Hqdefault

  Lozin Aktoret:
  Valentina Caci -- Nena
  Viktor Çaro -- Jani
  Xhevdet Ferri -- Marko - i fejuari i vajzes
  Eduard Makri -- Vaso
  Prokop Mima -- xha Kico
  Robert Ndrenika -- xha Sokrati
  Ilia Shyti -- Halili Kryetari i Komunes
  Anila Sula
  Adem Gjyzeli -- Thomai (tregtari)
  Thimi Filipi -- Babai i Vasos
  Petraq Xhillari -- Prifti
  Agim Shuke -- Nallbani
  Hajrie Rondo -- Mara
  Gjovalin Hajati -- Oficer Italian
  Fadil Kujovska -- Togeri
  Fane Bita -- babai i Lenes
  Evis Bakllamja -- Motra
  Leonard Xhelili -- Miti
  Bujar Asqeriu - Shoferi
  Vangjel Panazaqi
  Liza Hajati -- Nena e Lenes

  Permbajtja:
  Viti 1941, lufta e Dyte Boterore. Filmi fillon me rikthimin e Vasos ne fshatin e tij te lindjes. Ky komunist i ri i jep nje kuptim tjeter protestave te fshatareve kundra armiqve. Vellai i Vasos, Marko, enderron te hakmerret kundrejt atyre qe grabiten te fejuaren e tij, dhe kjo hakmarrje eshte pjese e nje revolte te pergjithshme.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am