Forum shoqeror


  Furtuna ( 1959 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Furtuna ( 1959 ) Empty Furtuna ( 1959 )

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 08, 2013 5:46 am
  Furtuna ( 1959 ) 347y7o3

  Rregjizor:
  Juri Ozerov, Krisatq Dhamo

  Skenari:
  Fatmir Gjata, Juri Ozerov, Llazar Siliqi

  Lozin Aktoret:
  Arben Ashiku ... Arbeni
  Filika Dimo ... Shpresa
  Lazer Filipi ... Demiri
  Naim Frasheri (aktor) ... Qemali
  Pjeter Gjoka ... Rrapo
  Nikolai Gritsenko ... Kolonel Perkins
  Vangjel Heba ... Vasili
  Anatoli Kuznetsov ... Major Andrejev
  Ariadna Shengelaya ... Zana
  Ilia Shyti ... Abazi
  Liza Vorfi

  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore. Zana dhe Beni, i plagosur, kalojne ne situata te veshtira si ilegale ne qytet dhe pastaj ne burg. Aksionet e tyre sjellin reagime te ndryshme si te avokat Eshtrefi, bashkepunetor i pushtuesit, te Shpresa dhe Vasili dy te rinj antifashiste. Zana dhe Beni bien ne dashuri me njeri tjetrin. Filmi ka skena te misioneve angleze dhe sovjetike.
   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:48 pm