Forum shoqeror


  Nje jete me shume (1986)

  Share
  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nje jete me shume (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 09, 2013 7:10 am  Regjia: Gezim Erebara , G. Haxhihyseni
  Skenari: Luan Rama
  Muzika: Thoma Simaku

  Lozin Aktoret:
  Elert Ajazi , Kristaq Skrami , Enea Zhegu
  Permbajtja:
  Gjate nje bombardimi, caku humb prinderit dhe shpetohet nga nje partizan. Bashke me nje shok te tijin, qe imitonte caplinin dhe enderronte te behej artist nje dite, caku kerkon partizanin qe i shpetoi jeten derisa e gjejne. Ky takim dhe dashuria e kujdesi per femijet e luftes, ndryshon jeten endacake te cakut.

   Ora është Mon Feb 18, 2019 10:49 pm