Forum shoqeror


  Ne prag te jetes (1985)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ne prag te jetes (1985) Empty Ne prag te jetes (1985)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 09, 2013 1:34 pm  Regjia: Piro Milkani
  Skenari: Vath Koreshi
  Muzika: Limoz Disdari

  Lozin Aktoret:
  Ilir Sulejmani ... Ardi
  Ema Ndoja ... Rina
  Darling Mamaqi ... Landi
  Pranvera Veizi ... Blerta
  Pavlina Mani ... Ermiona
  Rikard Ljarja ... Andrea
  Muhamet Sheri ... Pano Manza, babai i Rinës
  Suela Konjari ... Lili
  Nikolin Xhoja
  Kristaq Gjoka

  www.albania-fun.com/Filma Shqiptar/Foto filmash/Ne prag te jetes (1985).png

  Permbajtja:
  Dy te rinj, Ardi dhe Rina, e pelqejne njeri – tjetrin. Ata jane ne hapat e pare te jetes se tyre si te rritur. Filmi trajton probleme sociale, rolin e shoqerise ne edukimin dhe pergatitjen e te rinjve.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am