Forum shoqeror


  Kush vdes ne kembe (1984)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Kush vdes ne kembe (1984) Empty Kush vdes ne kembe (1984)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jun 11, 2013 2:40 pm
  Regjia:
  Vladimir Prifti

  Skenari: Naum Prifti, Vladimir Prifti

  Muzika: Aleksandër Peçi

  Lozin Aktoret:
  Reshat Arbana
  Anastas Kristofori
  Aleksander Prosi
  Guljelm Radoja
  Pandi Raidhi
  Petrika Riza
  Hajrie Rondo
  Llazi Sërbo
  Stavri Shkurti

  Permbajtja:
  Film portret i bazuar ne episodet e jetes dhe aktivitetit patriotik te mesuesit Petro Nini Luarasi, i cili, ne fund te shekullit 20 ishte aktiv ne mbrojtjen e shkolles dhe gjuhes shqipe.

  Kush vdes ne kembe (1984) Kush_vdes_n%C3%AB_k%C3%ABmb%C3%AB   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am