Forum shoqeror


  Stolat në park (1988)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Stolat në park (1988) Empty Stolat në park (1988)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 12, 2013 12:27 pm  Regjia: Bujar Kapexhiu
  Skenari: Pullumb Kallfa
  Muzika: Rexhep Hasimi

  Lozin Aktoret:

  Agim Qirjaqi ... Aleks Pasku
  Pavlina Mani ... Antigona
  Eva Alikaj ... Edlira Sako
  Anastas Kristofori ... Pirro
  Kled Kapexhiu ... Eri, vellai i Edlires
  Elida Janushi ... Nora
  Andon Qesari ... Regjisori
  Merkur Bozgo ... Drejtori
  Vilson Gjoça
  Melpomeni Çobani
  Met Bega ... kushuri i Edlirës
  Veli Rada ... kushuri i Edlirës
  Xhevair Zeneli ... kushuri i Edlirës
  Mariana Kondi ... punetore e lavanterise

  Stolat në park (1988) Stolat10

  Permbajtja:
  Shume pallto te dashuruarish te qytetit shkojne direkt per pastrim kimik mbas uljes ne stolat e sapolyer te parkut te qytetit. Midis tyre eshte Edlira, e bija e shefes se pastrimit kimik. Prinderit e saj fillojne hetimin per te njohur dhenderin e tyre te ardhshem. Nje shkrimtar i shkeputur nga jeta dhe qe ankohet gjithmone per fatin e keq te puneve te tij, ndihmon ne “hetime”.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:41 am