Forum shoqeror


  Duaje emrin tend (1984)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Duaje emrin tend (1984) Empty Duaje emrin tend (1984)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jun 13, 2013 4:33 am  Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro
  Skenari: Nasi Lera
  Muzika: Thoma Simaku

  Duaje emrin tend (1984) Duaje_10

  Lozin Aktoret:
  Rajmonda Bulku ... Jona
  Ndriçim Xhepa ... Arseni
  Kristaq Skrami ... Agroni
  Nertila Koka ... Bora
  Raimonda Sallaku
  Dhimitër Trajçe
  Fadil Kujovska ... llogaritari
  Pandi Raidhi ... Thomai
  Frederik Zhilla ...
  Dhimitër Margariti ...

  Permbajtja:
  Jona, Arseni dhe Agroni nuk jane thjesht tre te sapodiplomuar qe bejne praktiken ne nje kantier industrial, por jane tre te rinj te cilet mundohen te gjejne nje vend ne shoqeri. Permes lidhjeve shoqerore dhe dashurise se tyre, filmi hyn ne botet e tyre shpirterore dhe psikologjike duke zbuluar keshtu konceptet e tyre dhe vlerat morale.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am