Forum shoqeror


  Intendenti ( 1980 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Intendenti ( 1980 ) Empty Intendenti ( 1980 )

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jun 13, 2013 5:28 am
  Intendenti ( 1980 ) Intendenti ( 1980 )


  Regjia: Xhezair Dafa
  Skenari: Sabri Godo
  Producent: Shqiperia e re
  Muzika: Kozma Lara

  Permbajtja:
  Ne zemer te dimrit nje intendent partizan niset per te cuar ushqime ne spitalin partizan. Rruges, ndeshet me patrullat gjermane dhe detyrohet te lere ushqimet ne dyqanin e Salos. Kur kthehet perseri ne dyqan, Salo i rrefen se ushqimet ishin grabitur nga ballistet. Intendenti kerkon ndihmen e keshillit antifashist per te gjetur ushqimet e partizaneve dhe keshtu zbulon bashkepunetoret e armiqve.
   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am