Forum shoqeror


  Mengjese Lufte (1971)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Mengjese Lufte (1971) Empty Mengjese Lufte (1971)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 15, 2013 7:06 am  Regjia: Kristaq Dhamo
  Skenari: Dhimiter Xhuvani
  Operator: Faruk Basha
  Muzika: Robert Radoja

  Lozin Aktoret:

  Rauf Pojani (Guri)
  Fatmir Dika (Piroja)
  Edmond Papa (Miloja)
  Franc Gushi (Goni)
  Sander Prosi (peshkatari)
  Pandi Raidhi (teneqexhiu)
  Demir Hyskja (ilegali)etj..

  Mengjese Lufte (1971) Mengje10

  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore. Disa femije te nje qyteti te vogel, Guri, Piro, Milo dhe Tomi perfshihen spontanisht ne nje aksion kunder dy gjermaneve qe po lahen ne liqen. Shqetesimi i femijeve kundrejt pushtuesve, terheq vemendjen e te rriturve.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:51 pm