Forum shoqeror


  Rruga e Lirise (1982)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Rruga e Lirise (1982) Empty Rruga e Lirise (1982)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 17, 2013 4:23 am
  Rruga e Lirise (1982) Rruga_10

  Rregjizor:  
  Esat Mysliu
  Skenari:  
  Natasha Lako, Lavdie Leka

  Lozin Aktoret:

  Roza Anagnosti ... Dhurata 
  Marieta Ljarja ... Vojsava 
  Eli Veizi ... Vjollca 
  Tinka Kurti... Nene Sanija 
  Ana Musabelliu ... Maria 
  Liri Lushi... Dila 
  Ndricim Xhepa ... Korabi 
  Pavlina Mani ... Nafia 
  Gulielm Radoja ... Aleksi 
  Luan Hysa ... Skenderi 
  Mirjam Bruceti ... Dava 
  Antoneta Fishta ... Nena 
  Lec Shllaku ... Gjeloshi 
  Dervish Biba ... Nikolla

  Permbajtja:
  Nje grup vajzash dhe grash partizane nisen ne Beratin e cliruar per te marre pjese ne Kongresin e pare te Gruas Antifashiste. Atyre u duhet nje rruge e veshtire per te kaluar midis armiqve ne zonat ende te pushtuara dhe te mposhtin koncepte patriarkale e konservatore. Kjo eshte rruge plot sakrifica por njekohesisht rruga e lirise se gruas.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am