Forum shoqeror


  Dy here mat (1986)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dy here mat (1986) Empty Dy here mat (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 17, 2013 4:42 am  Dy here mat (1986) Dy_her10

  Skenari dhe Regjia: Bujar Kapexhiu
  Muzika: Aleksander Lalo
  Interpretojne:
  Bujar Kapexhiu, Aleko Prodani, Alfred Bualioti, Pavlina Mani, Manjola Begolli, Met Bega, Agim Bajko, Ilir Bezhani, Zyliha Miloti

  Permbajtja:
  Ilo Pinci, specialist i peshkut dhe i midhjeve, edhe shahist i njohur arrin ne nje qytet te vogel bregdetar i ftuar ne nje simultane shahu. Por ajo qe e shyn me shume te vije ne kete qytet eshte deshira e tij e fhsehte per te zbuluar te dhena praktike dhe teknike ne lidhje me kultivimin e midhjeve. Ai eshte i biundur se do ta perballoje me sukses ndeshjen me shahistet vendas, por ne simultane mundet nga Rudina e vogel.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am