Forum shoqeror


  Rruge te Bardha (1974)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Rruge te Bardha (1974) Empty Rruge te Bardha (1974)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 17, 2013 4:57 am


  Rruge te Bardha (1974) Rruge_10

  Rregjizor : Viktor Gjika (1974)
  Shkruar nga: Vath Koreshi

  Lozin Aktoret

  Rikard Ljarja ... Deda
  Elida Cangonji ... Zana
  Ilia Shyti ... xha Rizai
  Robert Ndrenika ... Ganiu
  Sali Doci ... Mezani
  Minella Borova ... Bato
  Agim Qirjaqi ... Profesori
  Lec Bushati ... Fahatari
  Antoneta Pishtari ... Nena


  Pershkrimi

  Nje djale i ri, Deda, i mbushur me entuziazmin e moshes dhe dashuri per punen, endet pergjate linjes telefonike duke kerkuar shkeputjen. Njerezit qe jetojne ne zona te thella malore presin me padurim te rregullohet linja e t’i urojne njeri tjetrit Vitin e Ri. Deda vdes i ngrire ne maje te shtylles duke luftuar me te ftohtin dhe motin e keq.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am