Forum shoqeror


  Dhe vjen nje dite (1986)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dhe vjen nje dite (1986) Empty Dhe vjen nje dite (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 17, 2013 9:26 am  Regjia: Vladimir Prifti
  Skenari: Teodor Laço
  Muzika: Thoma Simaku

  Lozin aktoret:

  Viktor Zhusti........Llano Bleta
  Robert Ndrenika......Zenuni
  Xhevdet Ferri........Gori
  Demir Hyskja.........Baki Branica
  Rajmonda Bulku.......Klara
  Ali Bega.............Beqiri
  Birçe Hasko..........Daja
  Liza Laska...........Nena e Llanos
  Luiza Papathanasi....Flutura
  Ndrek Shkjezi........Nikolla
  Rozeta Ferri.........Vjollca, bashkeshortja e Gorit
  Fitnete Tiço
  Arqile Nasho
  Vasjan Lami..........shoku Niko
  Zhani Ziçishti.......Gjini
  Vera Zheji

  Dhe vjen nje dite (1986) Dhe_vj10

  Permbajtja:

  Nje drame po ndodh me ekonomistin Llano Bleta. Me pikepamjet e tij individuale per nje jete me te rehatshme, ai gradualisht i pret te gjitha lidhjet me fshatin e tij, duke lenduar keshtu, pa e kuptuar, ndjenjat e atyre qe e duan me shume. Ky degradim i moralit etik vihet re gjithashtu edhe ne punen e tij.


   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am