Forum shoqeror


  Epoka para gjyqit (TV 1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Epoka para gjyqit (TV 1978) Empty Epoka para gjyqit (TV 1978)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 17, 2013 1:41 pm
  Rregjia:Ekrem Kryeziu
  Skenari:Ekrem Kryeziu

  Lozin Aktoret:
  Faruk Begolli
  Hadi Shehu
  Shani Pallaska
  Istref Begolli
  Ragip Loxha etj.

  Epoka para gjyqit (TV 1978) Hqdefault

  Permbajtja:
  Interpretimi i mrekullueshëm i trupës së Teatrit Popullor me aktorët e mirënjohur si: Sandër Prosi (Artist i Popullit), Kadri Roshi (Artist i Popullit), Sulejman Pitarka (Artist i Popullit), Ndrekë Luca (Artist i Popullit), Anastas Kristofori, Xhemil Tagani, Drita Haxhiraj, Pandi Siku etj. sjellin në skenë dramën e Ekrem Kryeziut. Abdyl Frashëri është së bashku me Sulejman Vokshin në bankën e të akuzuarve për qëndresë ndaj Portës së Lartë dhe perandorisë osmane.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:50 pm