Forum shoqeror


  Toka jone (1964)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Toka jone (1964) Empty Toka jone (1964)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 19, 2013 7:16 am  Toka jone (1964) Toka_j10

  Rregjia:
  Hysen Hakani

  Skenari:
  Peci Dado

  Lozin Aktoret:

  Mario Ashiku ... Leka 
  Marie Logoreci ... Lokja 
  Loro Kovaci ... Tuc Maku 
  Vangjel Heba ... Murrashi 
  Roza Anagnosti ... Filja 
  Luigjina Leka ... Mara 
  Gaqo Spiro ... Meti 
  Qemal Mehmeti ... Vata 
  Ndoc Sheldija ... Gjin Bardhi 
  Enver Dauti ... Bardhoku 
  Tef Pali ... Pali 
  Mihal Stefa ... Mullisi 
  Besim Levonja ... Roja 
  Lazer Vlashi ... Prifti 
  Luan Qerimi ... Cubi 

  Permbajtja:

  Ne nje fshat ne veri te Shqiperise, reforma agrare i kthen token Lokes dhe familjes se saj, te cilen ia kishte pervetesuar me intriga Tuc Maku, nje pronar i madh tokash ne ate zone. Fillon konflikti midis dy familjeve. Tuc Maku hakmerret duke vrare Murrashin djalin e Lokes i cili ishte nje nga aplikuesit e reformes agrare. Mbas kesaj tragjedie, Lokja kthehet te femijet e saj, Leka dhe Filja.


   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:45 am