Forum shoqeror


  Sketerre 43 (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Sketerre 43 (1980) Empty Sketerre 43 (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 21, 2013 4:02 am  Regjia: Rikard Ljarja
  Skenari: Bashkim Shehu
  Muzika: Zef Çoba

  Lozin aktoret:
  Agim Qirjaqi ... profesori
  Piro Qiqi ...
  Drini Hila ...
  Xhevdet Ferri ... Arjani
  Violeta Dede ... Shpresa
  Arjana Dosti ...
  Sheri Mita ... nenkolonel Espozito
  Mario Ashiku ...
  Ferdinand Radi ... Kapiten Sodu
  Jorgaq Tushe ... doktori
  Liza Hajati ...
  Tonin Kançi ...
  Birçe Hasko ... Syrjai
  Vangjel Toçe ...
  Grigor Stavri ...
  Ndrek Shkjezi ... Kiço
  Sulejman Dibra ...
  Rikard Ljarja ... Andrea
  Leka Sefla ...

  Sketerre 43 (1980) Sketerre 43 (1980)

  Permbajtja:
  Revolte ne nje kamp perqendrimi fashist ne vitin 1943, kunder metodave barbare, terrorit. Te burgosurit kryengrites si: profesori, piktori, Hekurani, Ariani, Mira, Shpresa, organizohen dhe mbajne lidhje te vazhdueshme me rezistencen jashte kampit. Me rezistence te forte ata arrijne te shkaterrojne sketerren fashiste.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:16 am