Forum shoqeror


  Ne emer te lirise (1987)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ne emer te lirise (1987) Empty Ne emer te lirise (1987)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 21, 2013 4:09 am  www.albania-fun.com/Filma Shqiptar/Foto filmash/Ne emer te lirise (1987).jpg" alt="" />

  Rregjizor:
  Fehmi Hoshafi
  Skenarist:
  Bashkim Kozeli

  Ne emer te lirise (1987) Ne_eme10

  Lozin Aktoret:

  Bujar Asqeriu , Lazer Filipi , Artur Gorishti , Tinka Kurti , Eduard Makri , Andon Qesari , Gjenovefa Redhi , Albert Veria

  Permbajtja:
  Lufta e II Boterore ne nje fshat. Ne luftimet me nazistet plagoset nje partizan grek por partizanet shqiptare e ndihmojne dhe e strehojne ne shtepine e nje fshatareje. Jeta e partizanit grek dhe mesazhi qe ai ka per detyre te coje ne vendin e duhur, jane ne rrezik sepse komanda Gjermane vendoset ne shtepine ku ai eshte strehuar.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am