Forum shoqeror


  Operacioni Zjarri (1973)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Operacioni Zjarri (1973) Empty Operacioni Zjarri (1973)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 21, 2013 7:01 am

  Regjisor: Muharrem Fejzo
  Skenari:Mark Dodani, Muharrem Fejzo


  Lozin Aktoret:
  Llazi Sërbo ... Kreshniku
  Ndrek Luca ... Pjetër Mustakuqi
  Tinka Kurti ... Mrica
  Enver Plaku ... Gjetan Bardhi
  Ymer Bala ... Mark Martini
  Sheri Mita ... Gjin Martini
  Marie Logoreci ... Bardha
  Qemal Mehmeti ... Pashko Hila
  Sulejman Dibra ... Sotir Filipi,Kasketa
  Demir Hyskja ... Kometa
  Tonin Ujka ... Gjethi i kuq
  Albert Vërria ... Hiluku
  Lec Bushati ... Ndreca
  Ndrek Prela ... Babai i Lleshit
  Perihan Mema ... Dakina
  Paulin Lacaj ... Prifti
  Çesk Vuksani ... Kryeemisari
  Shpend Halili
  Primo Shllaku
  Gjon Kola
  Zef Nikolla
  Melpomeni Çobani
  Agron Dizdari
  Fric Fistani
  Muhamet Muço
  Hamza Abazi
  Esat Kola
  Avni Uruçi

  Operacioni Zjarri (1973) Operacioni Zjarri (1973)

  Permbajtja:
  Nje punonjes i sigurimit, Kreshnik Martini, ka hyre ne rradhet e nje bande agjenturiale e hedhur ne veprim ne Shqiperi dhe mbledh informacione ne te gjithe aksionet e saj. Ky film bazohet ne nje ndodhi te vertete te kunderzbulimit shqiptar, i cili ne vitin ‘53 ka arritur te zbuloje nje rrjet qe synonte rrezimin e pushtetit.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am