Forum shoqeror


  Tingujt e luftes (1976)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Tingujt e luftes (1976) Empty Tingujt e luftes (1976)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 21, 2013 1:35 pm  Regjisor: Xhanfise Keko
  Skenari: Flamur Topi
  Muzika: Tish Daija

  Lozin Aktoret:
  Ndrek Luca ... Selimi
  Reshat Arbana ... Mësuesi
  Sulejman Pitarka ... Galip Shkëmbi
  Antoneta Papapavli ... e shoqja e Galipit
  Sokol Goxhi ... Bardhi
  Rubin Pitarka ... Nardi
  Anila Kardhashi ... Lulja
  Sulejman Dibra
  Vangjel Heba
  Adrian Laperi

  Tingujt e luftes (1976) Tinguj10

  Permbajtja:
  Bardhi jetim, shkon te punoje ne qytet ne familjen e pasur te Galip Shkembit, i cili ka nje djale, Nardin. Ne shtepine e tregetarit te pasur vjen vazhdimisht Eqeremi, qe i jep Nardit mesime violine. Por Eqeremi zbulon talentin e Bardhit. Me ndihmen e Eqeremit, Bardhi meson t’i bjere violines, dhe te beje aksionet e para kunder fashisteve.   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am