Forum shoqeror


  Lulekuqet mbi mure (1976)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Lulekuqet mbi mure (1976) Empty Lulekuqet mbi mure (1976)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 22, 2013 1:15 pm  Rregjizor:Dhimiter Anagnosti
  Skenari:Petraq Qafzezi

  Lozin Aktoret:
  Timo Flloko ... Mësuesi
  Agim Qirjaqi ... Drejtori
  Kadri Roshi ... Kujdestari
  Alfred Kote ... Punëtor, anëtar i njësitit
  Liza Laska ... Shërbyese
  Anastas Kristofori ... Ekonomat
  Luan Qerimi ... Kuestori
  Pavlina Mani ... Mësuese muzike
  Enver Dauti ... Kuzhinier
  Strazimir Zaimi ... Jaçe
  Enea Zeku ... Lelo
  Artur Hoxholli ... Bardhi
  Krenar Arifi ... Sulo
  Gjergi Pilika ... Tomi

  Lulekuqet mbi mure (1976) Lulekuqet mbi mure (1976)

  Permbajtja:
  Jetimet e nje strehe varfnore, nen urdherat e drejtorit dhe kujdestarit te tyre, pastrojne cdo nate parrullat qe njerezit kane shkruar kunder fashizmit. Kater shoke te vegjel, Jace, Lelo, Bardhi, Tomi organizojne rrezimin e kujdestarit neper shkalle. Nga frika e presioneve te kujdestarit, Sulo i vogel perpiqet te kaperceje muret e jetimores dhe vritet nga patrulla.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:45 am