Forum shoqeror


  Perse bie kjo daulle (1969)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Perse bie kjo daulle (1969) Empty Perse bie kjo daulle (1969)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 22, 2013 3:41 pm  Regjia: Piro Milkani
  Skenari: Ksenofon Dilo
  Muzika: Feim Ibrahimi

  Lozin Aktoret:
  Shkëlqim Basha ... Soda Kaustike
  Seit Boshnjaku ... Shkesi
  Timo Flloko ... Xhaviti
  Dhimitër Pecani ... Rudi
  Arben Shaka ... Montatori Sulo
  Albert Verria ... Pijaneci
  Gaqo Spiro ... Gazetari
  Mihal Stefa ... Roja i Kantierit
  Adelina Xhafa ... Katerina
  Lazër Filipi ... Drejtori
  Xhulieta Doko ... Vera
  Mihal Popi ... Nje Fshatar
  Violeta Manushi
  Xhemal Myftiu
  Gjon Karma
  Asllan Vladi
  Xhemil Tagani
  Minella Borova

  Perse bie kjo daulle (1969) Perse bie kjo daulle (1969)

  Permbajtja:
  Bazuar ne romanin “Dasma” te Ismail Kadarese. Katrina dhe Xhaviti, dy te rinj vullnetare, bien ne dashuri gjate ndertimit te nje hekurudhe dhe vendosin te martohen. Por babai i Katrines, nje malesor qe e ka fejuar vajzen pa pelqimin e saj, nuk mund ta pranoje kete martese. Ai shkon ne ceremonine e dasmes per te vrare te bijen. Por c’ndodh…?

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am