Forum shoqeror


  Shperthimi (1974)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Shperthimi (1974) Empty Shperthimi (1974)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 23, 2013 3:51 am  Regjisor: Muharrem Fejzo
  Skenari: Anastas Kondo, L. Filipi, M. Fejzo
  Muzika: Pjetër Gaci

  Lozin Aktoret:
  Rikard Ljarja ... Iliri
  Demir Hyskja ... Skënderi
  Ndrek Luca ... Hasani
  Pandi Raidhi ... xha Lamja
  Vladimir Saliu ... Gjergji
  Nikolla Llambro ... Mitaqi
  Aleksandër Prosi ... sekretari i Partisë
  Llambi Haçani ... inxhinier Petriti
  Violeta Dede ... Shpresa
  Rustem Xhoja ... Brigadieri
  Albert Verria ... xha Kasemi
  Leonidha Heba
  Xhemal Mehmeti
  Ndrek Prala
  Mihal Ciko

  Shperthimi (1974) Shpert10

  Permbajtja:

  Iliri nje kerkues nafte fillon shpimet ne nje zone gelqerore, ku nuk ka asnje te dhene te studiuesve te meparshem. Nuk eshte e lehte te kapercesh te gjithe llojet e veshtiresive fizike dhe profesionale dhe te mungeses se pervojes. Por Iliri nuk ka kerkuar me kot dhe fontana e naftes shperthen.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:52 pm