Forum shoqeror


  Historiani Dhe Kameleonet ( 1988 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Historiani Dhe Kameleonet ( 1988 ) Empty Historiani Dhe Kameleonet ( 1988 )

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 23, 2013 1:04 pm  Regjia: 
  Saimir Kumbaro

  Skenari: 
  Qamil Buxheli

  Muzika: 
  Aleksander Lalo

  Lozin aktoret:
  Sulejman Pitarka... Zenel Beu
  Ferdinand Radi Xhandar Mevlani
  Bep Shiroka... Nenprefekti
  Piro Kita... Bashkëpunëtori i Historianit
  Fadil Kujovska Fotografi
  Birce Hasko... Nen Toger Muahrremi
  Albert Verria... Historiani
  Vilson Gjocaj
  Sejfulla Myftari... Xhandari
  Enver Dauti

  Permbajtja:
  Vitet ’30. Ambicja e cmendur e monarkut te provoje se rjedh nga nje familje e lashte fisnikesh, sjell ne Shqiperi nje historian te huaj. I huaji do te punoje midis autoriteteve te nje prefekture te panjohur te mbreterise, midis njerezve te degjeneruar dhe injorante, te cilet duke u futur ne situata komike behen qesharake dhe te pa respektueshem.

  Historiani Dhe Kameleonet ( 1988 ) Historiani dhe kameleonet

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am