Forum shoqeror


  Deshmoret e Monumenteve (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Deshmoret e Monumenteve (1980) Empty Deshmoret e Monumenteve (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 24, 2013 2:28 am  Regjia:
  Fehmi Hoshafi

  Skenari:
  Luan Rama

  Muzika:
  Tahsim Hoshafi

  Lozin Aktoret
  Demir Hyskja ... Andrea
  Petrit Llanaj ... Vangjo
  Kadri Roshi ... Jani
  Andon Qesari ... Hesler, kapiteni austriak
  Shpetim Shmili ... z. Shniker, arkeologu
  Aleksander Pogace ... Franc
  Filika Dimo
  Vani Trako
  Miriam Bruceti
  Josif Koci
  Albert Verria ... Tasi
  Koco Papadhopuli
  Ferdinand Radi ... Volfi
  Zhani Zicishti ... Kristofori
  Thoma Rrapi
  Sokrat Priftuli
  Genc Hasani
  Margarita Dervishi

  Deshmoret e Monumenteve (1980) Deshmo10

  Permbajtja e filmit
  Filmi i pare i xhiruar ne baze ngjarjesh te verteta te ndodhura gjate Luftes se Pare Boterore. Nje ekspedite Austro-Hungareze disponon informacione dhe ngre nje zone arkeologjike ne qytetin e vjeter Apollonia. Ekspertet e kesaj ekspedite si arkeologu Shniker duan te grabisin monumente te lashta por fshataret e zones te udhehequr nga mesuesi luftojne per ti mbrojtur. Austro-Hungarezet ekzekutojne mesuesin.
   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am