Forum shoqeror


  Mesonjetorja (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Mesonjetorja (1980) Empty Mesonjetorja (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jun 25, 2013 11:21 am  Rregjizor:Muharrem Fejzo
  Skenarist:Natasha Lako

  Lozin Aktoret:
  Roza Anagnosti ... Mësuesja
  Gulielm Radoja ... Stefan Bardhi
  Robert Ndrenika ... Kocka
  Ardian Cerga ... Kajo
  Petrika Riza ... Dhespoti
  Valentina Caci ... Anthulla
  Thimi Filipi ... Vani
  Marko Bitraku ... Shefi i xhandarmërisë
  Dhimitër Trajçe ... Bezheti mësuesi
  Selma Sotiriadhi ... Afërdita
  Ema Shteto ... Lulja
  Fabiola Karapici

  Mesonjetorja (1980) Mesonj10

  Permbajtja:
  Dafina, nje grua e re e shkolluar kthehet ne qytet per te hapur shkollen e pare per vajzat. Ajo ndeshet me pengesat dhe intrigat e thurura nga kreu i Sanxhakut, i cili kerkon rruge te ndryshme per ta nxjerre Dafinen nga qyteti. Per te ndaluar perpjekjet e saj per ngritjen e shkolles, kleri perpiqet te helmoje dhe ckisheroje Dafinen. Shkollen e djegin. Xhaxhai i saj, Stefan Bardhi, luftetari Kajo dhe cifti qe e strehon Dafinen, e ndihmojne ate.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am