Forum shoqeror


  Kur zbardhi nje dite (1971)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Kur zbardhi nje dite (1971) Empty Kur zbardhi nje dite (1971)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jun 25, 2013 11:37 am
  Filmi Kur zbardhi një ditë është prodhuar në vitin 1971 në historitë e filmave Armet, Ura, Mecua.

  Skenari : Anastas Kondo, Ksenofon Dilo, Piro Milkani
  Regjia : Piro Milkani
  Operator : Petraq Lubonja
  Muzika : Fehmi Ibrahimi
  Producent : Shqipëria e re.

  Lozin Aktoret:
  Demir Hyskja... Shoferi Thoma Shpuza
  Birçe Hasko... Sulo Ballisti
  Drita Bardhi... Gruaja e Shoferit
  Hasan Konci... Llogaritari
  Pandi Siku -- Hamalli
  Zija Grapshi ... Tipografi
  Ferdinand Radi ... Tipograf
  Skender Plasari ... Anëtari i Njësitit Gueril
  Leka Krute ... Ballist
  Myqerem Ferra ... Oficer Ballist
  Arqile Nesho ... Ballisti 2
  Nazmi Bonjaku ... Komandanti i Ballit
  Piro Sava Profesori ... Ballist
  Luftar Veshi
  Vangjush Furxhi
  Andon Qesari
  Pandi Raidhi ... Xha Loni
  Albert Verria ... Bakalli
  Rikard Ljarja ... Komiasri
  Kadri Roshi ... Kryetar i Këshillit
  Bexhet Nelku ... Kapiten Gjerman
  Adelina Xhafa ... partizane
  Albert Bellia ... Bakalli
  Tonin Ujka ... Arixhiu
  Lavdie Bisha ... Arixhesha
  Timo Flloko ... Mecoja
  Kleopatra Skarco-Dokle Mësuesja e partizaneve
  Gjyzepina Kosturi ... Shërbyesja e Manastirit
  Kristaq Mitro ... Partizani
  Diana Panariti .... Infermiere Partizane
  Piro Eshi ... Partizan i Plagosur

  Kur zbardhi nje dite (1971) Kur_zb10

  Permbajtja:

  Filmi eshte ndertuar ne tre histori: “Armet”, “Meco” dhe “Ura”. Flet per heroizmin e njerezve te thjeshte gjate viteve te stuhishme te Luftes se Dyte Boterore, ku ata rrembejne armet, rindertojne urat e hedhura ne ere, ku me te miret sakrifikohen.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:54 pm