Forum shoqeror


  Horizonte te Hapura (1968)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Horizonte te Hapura (1968) Empty Horizonte te Hapura (1968)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 3:26 am

  Horizonte te Hapura (1968) Horizonte te hapura

  Rregjizor:Viktor Gjika
  Skenari:Dritero Agolli

  Lozin Aktoret:

  Dhimiter Orgocka ... Urani
  Aleksander Prosi ... Kapiteni i biges
  Robert Ndrenika ... Azemi
  Pandi Raidhi ... Xha Ymeri
  Gaqo Spiro ... Sekretari i partise
  Nikolin Xhoja ... Kuzhinieri
  Sulejman Pitarka ... Sokrat Dhëmbo
  Mirketa Cobani ... Arta
  Shpetim Mehilli ... Robert Camcakezi
  Ermir Kokalari ... Bardhi
  Dhorke Orgocka
  Thanas Boradini
  Todi Thanasi
  Gaqo Lepuri
  Dashamir Gjati

  Permbajtja:
  Ngjarja bazohet ne ngjarje reale ne portin e Durresit, ku punon Sokrati, Robert camcakizi dhe Urani, i cili, sakrifikon jeten e tij per te ruajtur bigen gjate nje stuhie

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:43 am