Forum shoqeror


  Lule te kuqe, lule të zeza (2003)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Lule te kuqe, lule të zeza (2003) Empty Lule te kuqe, lule të zeza (2003)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 7:23 am  Rregjizor:Mevlan Shanaj
  Skenari:Natasha Lako

  Lozin aktoret:
  Kastriot Çaushi
  Ingvar Hakanson
  Bujar Lako
  Vasjan Lami
  Petrit Malaj
  Yllka Mujo
  Enver Petrovci ... Nan Golemi
  Mevlan Shanaj ... Sfinksi
  Elia Zaharia ... Ana Golemi

  Lule te kuqe, lule të zeza (2003) Lule_t10

  Permbajtja:
  Nje film rreth marredhenieve dramatike, dashurive, vetmive dhe historia e nje grushti njerezish qe jetojne si satelite me njeri tjetrin, ne nje vend ku kishat jane satelite te xhamive, ku fshatrat jane satelite te qyteteve, ku varri ka deshtuar. Liljana, nje grua e lire qe jeton se bashku me te fshehtat e saj, mbetet e braktisur nga i shoqi. Po keshtu mbetet edhe Ana, e bija.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am