Forum shoqeror


  Te shoh ne sy (1986)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Te shoh ne sy (1986) Empty Te shoh ne sy (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 7:44 am  Regjisor: Mevlan Shanaj (Artist i merituar)
  Skenari: Nasi Lera
  Kompozitor: Aleksandër Lalo
  Operator: Pali Kuke (Artist i merituar)
  Operator zëri: Bardhyl Xhani
  Grimi: Edmond Lako
  Piktor: Mitat Çuadari

  Lozin Aktoret:

  Arben Imami .........Gjergji Morava
  Elvira Diamanti .....Diana
  Sotiraq Bratko ......Nesti
  Birçe Hasko .........Andrea, magazinieri
  Stavri Shkurti ......Drejtori
  Agim Shuke ..........z. Mina
  Karafil Shena
  Aurela Hyseni .......llogaritarja
  Gëzim Rudi ..........shoku i Gjergjit
  Mimika Luca .........nena e Gjergjit
  Shpresa Bërdëllima...bashkeshortja e z.Mina
  si dhe P.Panajoti, I. Mato, I. Humçi, M. Muça, K. Gjonça etj.

  Permbajtja:
  Filmi tregon punen e nje ndermarrje ne nje zone malore ku punon si mjeke Diana dhe ekonomist Gjergji. Ata ndeshen me konceptet e kolegeve karrieriste te ndermarjes dhe me dashurine e perfolur per Dianen e cila kishte qene e fejuar.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:45 am