Forum shoqeror


  Keshilltaret (1979)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Keshilltaret (1979) Empty Keshilltaret (1979)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 11:26 am  Regjia: Xhezair Dafa
  Skenari: Kujtim Gjonaj
  Skenari: Kujtim Gjonaj

  Lozin Aktoret:
  Kadri Roshi... Kryetari i Keshillit
  Ndriçim Xhepa... Dhendri
  Adem Gjyzeli... Nexhipi
  Luftar Paja... Spiuni
  Lazer Filipi... Anetari 1
  Enver Dauti...
  Qemal Mehmeti
  Met Shehu

  Keshilltaret (1979) Keshil10

  Permbajtja:
  Fundi i vitit 1943. Te gjithe anetaret e keshillit antifashist, te pranishem ne nje ceremoni dasme ne fshat, arrestohen. Gjermanet kane arrestuar edhe dhenderin. Keshilletaret vihen nen presion per te nenshkruar nje deklarate kunder keshillit antifashist, si kusht i vetem per lirimin e tyre. Ata refuzojne dhe nderkohe planifikojne arratisjen e dhenderit ne rast te nje ekzekutimi.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:52 pm