Forum shoqeror


  Nentori i Dyte (1982)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nentori i Dyte (1982) Empty Nentori i Dyte (1982)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 11:38 pm
  Regjia: Viktor Gjika
  Skenari: Dh. Shuteriqi, K. Blushi
  Muzika: Kujtim Laro

  Lozin Aktoret:
  Sander Prosi
  Reshat Arbana
  Mario Ashiku
  Sulejman Dibra
  Demir Hyskja
  Bujar Lako
  Robert Ndrenika
  Aleksandër Prosi
  Luan Qerimi
  Guljelm Radoja
  Hajrie Rondo

  Nentori i Dyte (1982) Nentori i Dyte (1982)

  Permbajtja:
  Filmi trajton nje nga ngjarjet me te rendesishme te historise se popullit shqiptar – shpalljen e pavaresise se kombit Shqiptar. Personalitetet me te famshem te kombit, te udhehequr nga patrioti Ismail Qemali, pas shume pengesash arrijne te ngrene flamurin shqiptar dhe te shpallin keshtu Pavaresine e Shqiperise ne Vlore ne 28 Nentor 1912.
   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:49 pm