Forum shoqeror


  Asgje nuk harrohet (1985)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Asgje nuk harrohet (1985) Empty Asgje nuk harrohet (1985)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jun 28, 2013 4:42 am  Regjia: Esat Ibro
  Skenari: Teodor Laço
  Producent: Viktor Gjika, (Albfilm)
  Muzika: Aleksandër Lalo

  Lozin Aktoret:
  Llazi Serbo...Andi Rama,Hetuesi
  Thimi Filipi...Gramozi,Kryetari i grupit hetimor
  Jani Riza...Lame Kurrizi
  Stavri shkurti...Manol Gjinaj, Perkthyesi
  Perika Gjezi...Elmazi,I plotfuqishmi i fshatit
  Mario Ashiku...Profesor Kallmi
  Guljelm Radoja...Peshkatari
  Dhimitër Orgocka...Xha Fanja
  Zhani Petro...Xha Kozi,Mësuesi në pension
  Spiro Urumi...Abdurrahman Harizi
  Redi Radoja...Djali i peshkatarit
  Marko Bitraku...Selmani Hivziu
  Ilia Shyti......Shoku Ziber, veteran i luftës
  Gjergji Melo....Sekretari i partisë së fshatit
  Ferdinand Radi...Taksisti
  Dhorkë Orgocka...Nene Xhikoja
  Marjeta Ljarja...Sara, bashkëshortja e Andit
  Merita Çoçoli....Mbesa e plakës dëshmitare
  Enver Plaku... Shefi i Policisë
  Vangjel Grabocka.Xha Gorja
  Shkëlqim Jaupi...Viron Mersini, kamarieri

  Asgje nuk harrohet (1985) Asgje_10

  Permbajtja:
  Ngjarjet e filmit zhvillohen ne ditet e sotme por sillen edhe ngjarje nga e kaluara per te hedhur drite ne fakte dhe karaktere te ndryshme. Nje i riatdhesuar vritet ne nje qytet te vogel. Askush nuk e di kush eshte vrasesi. Krye hetuesi e merr persiper kete ngjarje dhe ia del te zbuloje shkaqet e krimit.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am