Forum shoqeror


  Pas vdekjes (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Pas vdekjes (1980) Empty Pas vdekjes (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 30, 2013 1:24 pm  Rregjia:Kujtim Çashku
  Skenari:Nexhati Tafa

  Lozin Aktoret:
  Kadri Roshi ... Adhamudhi
  Pavlina Mani ... Lulushja
  Robert Ndrenika ... Zeneli
  Prokop Mima ... Muzikanti
  Shpëtim Shmili ... Vurko
  Piro Xëxi ... xha Demi

  Pas vdekjes (1980) Pas_vd10

  Permbajtja:
  Ekranizim i nje nga thesaret e letersise shqipe “Klubi i Selanikut” te cajupit. Viti 1908. Disa pseudo patriote shqiptare formojne nje klub me pretendimin se punojne per te miren e Shqiperise. Secili nga ta ka nje enderr: te jete i famshem dhe i pavdekshem. Kjo deshire sfilitese per fame dhe pavdekesi eshte vene ne shenjester nepermjet sarkazmes, vecanerisht me lojen e Zenelit, sherbyesit te Skeenderbeut.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am