Forum shoqeror


  Si te shkarkojme filmat

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Si te shkarkojme filmat Empty Si te shkarkojme filmat

  Mesazh  web-shqip prej Sun Oct 11, 2009 1:39 pm

  Temat e filmave shqiptare jane te lira per tu pare nga te gjithe vizitoret por qe te realizohet shkarkimi i tyre deshirohet rregjistrimi ne forum, rregjistrimi eshte i thjeshte dhe pasi keni dhene username, password dhe email ju duhet te prisni qe llogaria juaj te aprovohet. Pasi te aprovohet llogaria ju do te lajmeroheni me nje email dhe pas kesaj duhet te beni aktivizimin e saj,ne rast se aktivizimi nuk behet kjo do te thote qe skeni dhene email te sakte dhe per kete aresye llogaria juaj do te fshihet.


  Si veprojme per te shkarkuar filmat
  Ne rradhe te pare zgjedhim filmin qe deshirojme,psh Dora e ngrohte

  Si te shkarkojme filmat Dora_e10

  Pershkrimi i Filmit:
  DORA E NGROHTE
  Kujtim Cashku (1983)

  Djaloshi Besim, nuk gjen ngrohtesi nga njerku i tij Ahmeti. Ai braktis shkollen dhe ben gabime te renda. Por eshte pikerisht dora e ngrohte e shokeve te klases dhe e te gjithe shoqerise qe e kthejne Besimin ne jete.

  Si te shkarkojme filmat 11111110
  Si te shkarkojme filmat Downlo10

  Si te shkarkojme filmat Buton_10

  Ketu nuk shikohen linke per shkarkimin e filmit dhe per kete arsye eshte vendosur tabela lajmeruse
  "Linke te fshehta , Ju duhet te postoni per te pare linket e fshehta"

  Shkojme poshte temes se zgjedhur dhe shtypim butonin Reply (Pergjigju) dhe ne tabelen vijuse bejme nje postim falenderimi per pune qe eshte bere, nuk postojme shkrime te kota si (jdhjgdyjdgf) ose shkrime pa kuptim qe skane lidhje me temen ( Keto shkrime do fshihen pa lajmerim ) gjithashtu nuk pergjigjemi me Quote. Anetaret qe perserisin keto gabime do palajmerohen me Ban te perkohshem dhe ne vazhdim ne Ban te perhershem.
  Pasi kemi bere postimin rikthehemi te filmi Dora e ngrohte. Shikojme se tani kane dale linket e filmit qe ne rastin tone jane
  10 linke si dhe tabela qe ju falenderon per postimin e bere.

  Si te shkarkojme filmat P_menu12

  Kini parasysh se keta filma nuk shikohen por duhet ti zbresesh per ta realizuar kete gje.


  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part01.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part02.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part03.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part04.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part05.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part06.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part07.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part08.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part09.rar
  rapidshare.com Dora_e_Ngrohtewww.Albania-Fun.com.part10.rar

  Nese nuk keni llogari ne Rapidshare qe kjo do te thote se nuk jeni Premium members ( Kjo gje arriet duke paguar ne Rapidshare afersisht 7 euro ne muaj ) ateher do te zbrisni me Free.

  Shtypim linkun e pare te filmin, ne tabelen vijuse qe do keni do zgjidhni Free user

  Si te shkarkojme filmat Dl_lan10 Si te shkarkojme filmat Dl_sch10  ............Free user .........................Premium user

  dhe pasi keni shtypur ketu do dali nje kronometer qe ju thote se do prisni 50 sec. Pasi ka mbaruar numerimin kronometri shtypim butonin Download

  Si te shkarkojme filmat Downlo10


  Do ju pyesi ku do vendosni linket qe do zbrisni d.m.th ne ke folder, dhe per kete caktoni ku do ti vendosni per me kollaj qe ti gjeni p.sh ne My document ose ku te deshironi. Beni Save as dhe pas kesaj fillon zbritja e linkut te pare. Pasi ka mbaruar zbritja e linkut te pare duhet te prisni disa minuta ( 10 - 15 ) sepse jeni Free user dhe pas kesa kohe do veproni te njejten gje me linkun e dyte me te tretin e keshtu me rradhe deri ne linkun e 10.
  Pasi i keni zbritur te 10 linket dhe i keni ne nje folder ateher mbi linkun e pare klikojme me butonin e djathte te mousit dhe bejme Depaketimin e fileve. Mjafton klikimi vetem te linku i pare se te tjerat Depaketohen ne menyre automatike. Nese linket e zbritura jane nje file qe se lexon windowsi ateher shume kollaj mund te incizoni programin Winrar qe ndodhet ne forum qe eshte nje program shume i vogel dhe sdo ndonje mjeshteri ne incizim. Pas incizimit te programit linket njihen nga windowsi ne formen e disa librave.
  Pasi keni mbaruar Depaketimin linket e zbritura mund ti fshini nga komjuteri dhe te ruani vetem nje folder qe eshte krijuar me emrin e filmit perkates.Brenda folderit gjendet filmi i zbritur ne format Avi, ose Mpeg . Hapeni me Windows Media Player
  dhe nese deshironi cilesi me te larte ateher mund te perdorni programin Vlc ose c'do program te deshiruar nga ju qe ka aftesi te lexoje keto formate.

  Ne disa raste mund te qelloje qe gjate Depaketimit te dali nje mesazh qe Arkivi qe keni zbritur p.sh Nr.3 eshte i korruptuar.
  Kjo mund te jete nje gabim i uploadit qe eshte bere por ne shumicen e rasteve duhet te beni perseri Download filen e korruptuar dhe kjo gje ne 90 % te rasteve rregullon problemin e krijuar. Nese problemi vazhdon ateher mund te sinjalizoni ne forum qe uploadi ta shikoj kete gje. Nuk duhet te ofendoni as te jeni te padurushem , se nje kontroll i tille do kohe dhe seshte ne dore te asnjerit qe mos ndodhin gjera te tilla.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:53 pm