Forum shoqeror


  Te paftuarit (1985)

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Te paftuarit (1985)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 01, 2013 1:40 pm  Regjia: Kujtim Çashku
  Skenari: Ismail Kadare
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Feim Ibrahimi

  Lozin Aktoret:
  Reshat Arbana
  Mario Ashiku
  Viktor Bruçeti
  Rajmonda Bullku
  Timo Flloko
  Vangjush Furxhi
  Piro Qirjo
  Gulielm Radoja
  Permbajtja:
  Bazuar ne romanin e Ismail Kadarese “Prilli i thyer”. Prilli i vitit 1939 eshte muaji i mjaltit dhe ne te njejten kohe nje muaj tragjik per shkrimtarin Besian Vorpsi dhe te shoqen Diana. I tille eshte ky muaj edhe per Gjorg Berishen i cili endet ne malesi duke shijuar ditet e tij te fundit te lirise. Sipas kanunit, ai ka nje muaj liri para se te ngujohet ne kullen e tij. Jeta e Gjorgut rrezikohet sepse ai u hakmor per vdekjen e te vellait.

   Ora është Tue Sep 25, 2018 12:49 pm