Forum shoqeror


  Vajzat me kordele te kuqe (1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Vajzat me kordele te kuqe (1978) Empty Vajzat me kordele te kuqe (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 02, 2013 2:19 pm  Regjisor: Gëzim Erebara
  Skenari: Luan Rama, G. Eregara
  Muzika: Aleksandër Lalo

  Lozin Aktoret:
  Marieta Ilo ... Jeta Duro
  Anisa Markarian ... Dhurata
  Vangjel Heba ... Drejtor shkolle
  Tinka Kurti ... sinjorina Mançini
  Drita Pelingu ... zonja Kavalero
  Shpresa Bërdëllima ... zonjusha Gajtani
  Dhimitra Plasari ... Teuta
  Teuta Keçi ... Ela
  Arben Imami ... Sandri
  Edmond Budina ... Andrea
  Aleksandër Prosi ... Safeti (as Sandër Prosi)
  Zhani Ziçishti ... Resuli
  Edita Shkreta ... Ollga
  Rudina Kovaçi ... Bahrija
  Vangjel Toçe ... Oficeri i arrestimit

  Vajzat me kordele te kuqe (1978) Vajzat10

  Permbajtja:
  Filmi ka ne qender aktivitetin e Jetes, nje vajze e re, nxenese ne shkollen e vajzave. Jeta eshte anetare e grupit ilegal dhe ngre ne shkollen e saj grupin e te rejave antifashiste. Gjate nje feste, mesuesit fashiste duan te detyrojne nxenesit te kendojne himnin fashist, gje qe con ne nje nga demonstratat me te medha ne kryeqytet gjate se ciles Jeta jep jeten.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am