Forum shoqeror


  I Teti ne Bronx (1970)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  I Teti ne Bronx (1970) Empty I Teti ne Bronx (1970)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 02, 2013 2:45 pm  I Teti ne Bronx (1970) I Teti ne Bronx (1970)

  Rregjizor:Viktor Gjika (1970)
  Skenari: Dritero Agolli, Viktor Gjika

  Interpretojne: Mevlan Shanaj , Sander Prosi , Piro Mani , Vangjush Furxhi ,Yllka Mujo
  Muzika: Kujtim Laro
  Operator: Ilia Terpini
  Color: Black & white
  Permbajtja

  Ne pervjetorin e vdekjes se komisarit Ibrahim Kovaci, shtate nga shoket e tij te luftes, mesuesi, Arifi, Alma, dr. Borova, Andoni, Rustemi dhe Xhemali, shoqerojne bustin e komisarit per ne fshatin e tij te lindjes ku do t’i dedikohet nje ceremoni perkujtimore. Gjate rruges, secili nga ata sjell ne mendje ngjarje te lidhura me jeten dhe luften e Ibrahimit dhe konfrontimet me antogonistin Sali Protopapa.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:48 pm