Forum shoqeror


  Fjale pa fund (1986)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Fjale pa fund (1986) Empty Fjale pa fund (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 03, 2013 3:36 am

  Rregjizor:Spartak Pecani
  Skenari:Natasha Lako
  Muzika:Aleksander Lalo

  Lozin Aktoret:
  Vladimir Muzha ... Bardhyli
  Luiza Xhuvani ... Magdalena
  Marko Bitraku ... Apostoli
  Xhuljeta Kulla ... Aneda
  Rajmonda Aleksi ...
  Drita Pelingu ... nëna e Bardhylit
  Marika Kallamata... nëna e Magdalenës
  Ndrek Shkjezi ... i apasionuari pas gjyqeve
  Arqile Lipe ... komshiu i Bardhylit
  Engjellushe Xhixha
  Antoneta Fishta

  Fjale pa fund (1986) Fjal%C3%AB_pa_fund

  Permbajtja:
  Bardhyli dhe Madalena jane nje cift i sapomartuar. Ata jetojne te lumtur dhe ne harmoni deri ne momentin kur Bardhyli ndikohet nga fjalet e komshinjve te panjohur. Midis bashkeshorteve fillojne zenkat dhe zemerimi.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am