Forum shoqeror


  Cifti i lumtur ( 1975 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Cifti i lumtur ( 1975 ) Empty Cifti i lumtur ( 1975 )

  Mesazh  web-shqip prej Sun Oct 11, 2009 1:48 pm


  Cifti i lumtur ( 1975 ) Cifti i Lumtur (1975)


  Rregjizor:
  Piro Milkani
  Skenarist:
  Kico Blushi, Piro Milkani

  Lozin Aktoret:
  Bep Shiroka  ...  Fanatiku  
  Nikolin Xhoja  ...  Përparimtari  
  Tinka Kurti  ...  Nëna e djalit  
  Niko Kanxheri  ...  Dhëndëri  
  Marije Qyrsaqi  ...  Vajza  
  Paolin Preka  ...  Brigadieri  
  Justina Aliaj  ...  Halla e re  
  Vitore Nino  ...  Halla

  Permbajtja:
  Nje komedi per jeten e viteve ‘70. Dy te rinj, qe vijne nga besime te ndryshme fetare, vendosin te martohen me njeri tjetrin.dhe ua bejne te njohur dashurine prinderve te tyre. Ne takimin midis dy baballareve, i ati i djalit, i rrethuar nga gruaja dhe halla krijon gjithfare situatash komike pasi nuk e fsheh dot se nuk e do vajzen qe vjen nga “nje fe tjeter”. Por me ne fund dorezohet.   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am