Forum shoqeror


  Cirku ne fshat (1977)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Cirku ne fshat (1977) Empty Cirku ne fshat (1977)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 03, 2013 6:51 am  Cirku ne fshat (1977) Cirku ne fshat (1977)

  Rregjizor:
  Hysen Hakani

  Skenari:
  Skender Plasari

  Lozin Aktoret:

  Arben Shaka ... Agroni
  Shpresa Garuci ... Vera
  Skender Sallaku ... Inspektori
  Enver Dauti ... Kopi
  Pellumb Dervishi ... Sekretari
  Lec Vuksani ... Kryetari i kooeratives
  Hasan Fico
  Ramazan Njala
  Shpresa Saraci


  Permbajtja:

  Agroni eshte nje klloun i njohur cirku qe bezdiset nga rokopuja e kafsheve te cirkut. Shemshedini eshte i mendimit t’i largoje fare keto kafshe nga cirku dhe keshtu fillojne e perfundojne shume peripeci humoristike ku edhe kafshet e stervitura hyjne ne konflikt me njerezit.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:45 am