Forum shoqeror


  Vitet e Para (1965)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Vitet e Para (1965) Empty Vitet e Para (1965)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 03, 2013 12:22 pm

  Vitet e Para (1965) Vitet e Para ( 1965 )

  Rregjia:Kristaq Dhamo
  Skenari:Fatmir Gjata
  Muzika: Nikolla Zoraqi

  Permbajtja:Filmi eshte bazuar ne ngjarje reale marre nga nje roman i Fatmir Gjates. Ngjarjet ndodhin gjate tharjes se kenetes se Maliqit midis Stavri Lares sekretar partie dhe Abdyl Sharres dhe Zyrakes te cilet kane bere sabotime. Stavri Lara i zbulon ata dhe do t’i demaskoje publikisht. Ne ngjarjen reale dy njerez nga stafi teknik jane ekzekutuar.

  Lozin Aktoret:

  Pirro Mani...Stavri Lara
  Sander Prosi...Abdyl Sharra
  Bexhet Nelku...Aleksi
  Margarita Xhepa...Zyraka
  Ilia Shyti...Inxhinier Mbroja
  Jani Riza...Dalipi
  Pandi Raidhi...Kasemi
  Todi Thanasi...Ing. minga
  Skënder Plasari...Ekskavatoristi
  Violeta Manushi...Lonevica
  Stavri Shkurti...Nje nga vullnetaret e tharjes se kenetes
  Spiro Urumi...Fulci
  Maria Kraja...Nëna e stavrit
  Thimi Filipi...Sekretari i partisë
  Mihal Stefa...Mësuesi
  Donika Minga...Vera
  Edi Luarasi
  Dhimiter Pecani
  Vangjel Grabocka
  Ndrek Prela
  Enver Plaku
  Tonin Konci
  Kristo Jorgji
  Lazer Vlashi
  Ingrid Zyma   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am