Forum shoqeror


  Balada e kurbinit (1990)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Balada e kurbinit (1990) Empty Balada e kurbinit (1990)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jul 04, 2013 9:19 am

  https://www.youtube.com/watch?v=WUlFE6laq-0

  Regjia: Kujtim Çashku
  Skenari: Vath Koreshi
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Feim Ibrahimi

  Lozin Aktoret:
  Reshat Arbana
  Timo Flloko
  Besa Imami
  Ndrek Luca
  Matilda Makoçi
  Petrit Malaj
  Ema Ndoja
  Arber - femija i vogel

  Balada e kurbinit (1990) File:Balada_e_Kurbinit

  Permbajtja:
  Ushtare qe nisen ne lufte si mercenare dhe kthehen te vdekur. Vajza qe presin e presin dhe me ne fund martohen me te tjere. Nje vezir mundohet te marre nje grua te re te bukur dhe indiferente e cila gjendet midis burrit me te cilin u martua, e lodhur nga pritja e gjate dhe burrit qe me ne fund u kthye.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am