Forum shoqeror


  Pranvere ne Gjirokaster (1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Pranvere ne Gjirokaster (1978) Empty Pranvere ne Gjirokaster (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jul 04, 2013 10:08 am  Rregjizor: Muharrem Fejzo
  Skenari: Kiço Blushi
  Muzika:


  Lozin Aktoret:

  Ilia Shyti ... xha Shyqo
  Luftar Pajo ... Babi i dhëndërit
  Drini Hila ... Dhëndëri
  Majlinda Bërxolli ... Nusja
  Bernard Kokalari ... Regjisori
  Sotiraq Bratko ... Operatori i televizionit
  Selma Sotillari ... mbesa e Shyqos
  Gjon Vata ... Nabai i muses
  Theofil Haxhijani ... Regjisor i grupit amator
  Petro Kosta ... Regjisor i grupit amator të Gjirokastrës
  Perika Gjezi

  Pranvere ne Gjirokaster (1978) Pranve10

  Permbajtja:
  Film muzikor. Dy te rinj qe e kane njohur njeri tjetrin gjate nje aksioni rinie, po martohen. Rruges per ne shtepine e nuses, dhenderi dhe krushqit udhetojne neper qytete ku ndihen pegatitjet per festivalin folklorin te Gjirokastres. Pas ceremonise se marteses, nusja merr pjese ne festival.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am