Forum shoqeror


  Vendimi (1984)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Vendimi (1984) Empty Vendimi (1984)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jul 04, 2013 11:57 am  Rregjizor:Kristaq Dhamo
  Skenarist:Neshat Tozaj
  Muzika:

  Lozin Aktoret:
  Kastriot Çaushi ... Kujtimi
  Fane Bita ... Isai
  Eva Alikaj ... Drita
  Edmond Budina ... Kreshniku
  Gulielm Radoja ... Leçiano
  Serafin Fanko ... Filipi
  Bujar Lako ... Këshilltati
  Ndriçim Xhepa ... Veroniku
  Petrit Malaj ... Petriti
  Xhevdet Ferri ... Sadriu
  Anastas Kristofori ... Kuestori
  Valentina Xhezo ... Klotilda
  Stavri Shkurti ... Kiço
  Robert Ndrenika ... Reshteri
  Vasil Dilo ... Gjergji

  Vendimi (1984) Vendim10

  Permbajtja:
  Maj 1942. Shqiperia ndodhet nen pushtimin fashist ne luften e Dyte Boterore. Pushtuesit po perpiqen me te gjtha menyrat te zbulojne drejtuesit e partise komuniste te Shqiperise dhe te fshijne levizjen popullore per liri. Ne kete situate, komunistet perballen me detyren e zbulimit te tradhetareve.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am