Forum shoqeror


  Militanti (1984)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Militanti (1984) Empty Militanti (1984)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jul 04, 2013 12:05 pm  Militanti (1984) Milita10

  Rregjizor:
  Piro Milkani

  Skenari
  Kico Blushi

  Lozin Aktoret:

  Timo Flloko , Artur Gorishti , Edmond Mehilli , Kostaq Nika , Arta Shapllo , Margarita Xhepa

  Permbajtja:
  Film portret mbi jeten e militantit Vasil Shanto. Ngjarjet vendosen ne qytetin e Shkodres ku heroi i filmit, Visar Shundi, vjen per te ngjallur punen e komitetit rajonal te partise. Visari jepet si nje njeri me cilesi fisnike dhe njeri aksionesh.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:41 am