Forum shoqeror


  Dasma e Shtyre (1985)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dasma e Shtyre (1985) Empty Dasma e Shtyre (1985)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jul 05, 2013 9:20 am  Regjia: Mark Topallaj,
  Skenari: Ndoc Papleka,
  Producent: Shqipëria e re ,
  Muzika: Pjetër Gaci, Zef Coba

  Lozin Aktoret:
  Besnik Bisha, Elvira Diamanti, Petrit Malaj, Fadil Kujovska, Kadri Roshi - AP -, Vasillaq Vangjeli, Bep Shiroka - AM -, Llazi Serbo, Bruno Shllaku, Vitore Nino - AM -, Frederik Ndoci, Jul Nenshati, Miriam Bruceti, Luan Qerimi, Esat Kola.
  Ne rolet episodike: I. Zusi, R. Topallaj, S. Mamolli, K. Metani, M. Mamolli, L. Bianku, A. Prenda, M. Martiniani, Y. Ripa, S. Gjoshi, P, Meta, F. Leonari, A. Bimi, M. Troshani, P. Kurti, H. Caslli.

  Dasma e Shtyre (1985) Dasma_10

  Permbajtja:
  Filmi trajton shtypjen ekonomike dhe shoqerore te malesoreve te thjeshte ne vitet 1923-24. Sokoli, nje i ri, pasi merr hak per te vuajturit, bashkohet me trupat e Bajram Currit ne Revolucionin Demokratik te 1924-s.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am